Ez a busz elment...
"Na jó, készültem előre. Ma este a H14-est vezettem. Helyi idő szerint 22:59-kor félreálltam egy megállóba, kinyitottam az összes ajtót és bekapcsoltam az “utastájékoztató” mikrofonját: Kedves utasaink, 23:00, 31/01/2020. Most van a Brexit, tekintettel arra, hogy cégünk a London United, francia, a sofőr magyar, a Volvo busz svéd, nem beszélve a motorról, ami német, itt és most az angolok kiszállhatnak! Síri csönd, senki nem mozdult. Hátra néztem az utasokra, 12 meglepett szempár nézett vissza, lengyelek, indiaiak, románok, sri-lankaiak, arabok. Elmosolyodtam, becsuktam az ajtókat két maszkos kínai előtt, gázt adtam! A négy piros lámpa lassan egybeolvadt a sűrű angol ködben... 23:01 volt." Hali Zsolt, London
Bár a brit parlamentnek és az Európai Parlamentnek is ratifikálni kell még, de úgy tűnik, hogy véget érhet a Brexit miatt az euroatlanti térségben évek óta tartó politikai és gazdasági bizonytalanság. Az Egyesült Királyság és az Európai Unió mindössze pár nappal a végső határidő lejárta előtt végül megállapodásra jutott a jövőbeni kereskedelmi, üzleti és gazdasági kapcsolatrendszerükről.
Bár Nagy-Britannia 2020. december 31-én mind az EU egységes piacáról, mind pedig a vámunióból kilép, de mindkét fél ezt követően is vámmentesen kereskedik egymással (az exportőröknek és importőröknek azonban mindez komoly bürokratikus tehernövekedést jelent).
A szolgáltatások kereskedelme (beleértve a pénzügyieket is, például a kint dolgozó magyarok hazautalásait) jelentősen csökken (és feltehetően drágul), valamint megszűnik a munkavállalók szabad áramlása is a két gazdaság között: 2021.01.01-től életbe lép az új brit bevándorlási szabályozás, amely értelmében azok az EU-polgárok, akik törvényesen és életvitelszerűen laknak az Egyesült Királyságban, továbbra is maradhatnak megszerzett összes jogosultságuk megtartásával. Azonban ehhez, határozatlan időre szóló letelepedett jogi státusért kell folyamodniuk a brit hatóságokhoz (ennek benyújtási határideje 2021. június 30.) Az EU-országokból és az unión kívülről újonnan érkezőkre vonatkozóan pedig egységes bevándorlási előírások lépnek életbe, amelyek - főleg a jelentkezők szakképzettsége és angol nyelvtudása alapján - pontozásos kritériumrendszert alkalmazva bírálják majd el a letelepedési (és munkavállalási) kérelmeket.